24 07 2012

Bırakın Artık !

Yeter , artık sırf haber yaplaşmak için blog kurmayı bırakın ! Bir blog kurupta aradasırada ÖNEMLİ haberleri paylaşmanıza bişe demiyorum ama sırf haber paylaştığınız blogları bırakın.Sanırım sizler (haber paylaşan blogcular) daha ''blog'' kelimesinin anlamıdı kavrayamamışsınız.Sizler için Wikipediadan alıntı bilr bilgilendirme yazısı : 

 

 

Blog, genellikle güncelden eskiye doğru sıralanmış yazı ve yorumların yayınlandığı, web tabanlı bir yayını belirtir. Çoğunlukla her gönderinin sonunda yazarın adı ve gönderi zamanı belirtilir. Yayıncının seçimine göre okuyucular yazılara yorum yapılabilir. Yorumlar, blog kültürünün çok önemli bir dinamiğidir; bu sayede yazar ve okuyucular arasında iletişim sağlanır. Bunun dışında, geri izleme(trackback) mekanizmasıyla, belirli bir yazı hakkında yazılan diğer yazıların belirlenebilmesi de mümkündür.

İlk bloglar elle yazılıp güncellenirken, bugün bu iş için özel yazılmış yazılımlar kullanılmaktadır. Bu yazılımlardan bazıları bir blog servisi sağlayıcı sitenin alt alan adları olarak yaratılabilen, bazıları ise kullanıcının kendi sunucusuna kurup çalıştırması gereken yazılımlardır.

0
0
0
Yorum Yaz